OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024 r. - 05.05.2024 r.

NOWY NUMER TELEFONU PARAFII: 32/7977123

1. Kolekta dzisiejsza na wykonanie ogrzewanie podłogowego kościoła, za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Od środy nabożeństwa majowe, na które zapraszam w poniedziałek i środę, po porannej Mszy św. we wtorek, czwartek, sobotę i niedzielę przed wieczorną Mszą św.
  3. W środę, po porannej Mszy św. nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów naszego kościoła. W tym dniu dodatkowa Msza św. z okazji przypadającej uroczystości św. Józefa w intencji Parafian, o godz. 10.00, a po niej nabożeństwo majowe.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek o godz. 16.30 spowiedź dzieci, po niej Msza św. szkolna, w piątek o godz. 15.30 spowiedź dzieci komunijnych, po niej Msza św. w ich intencji.
  5. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. jak w niedzielę, kolekta na WŚSD w Katowicach, to nasz wkład w kształcenie przyszłych kapłanów.
  6. W sobotę z okazji odpustu, o godz. 10.00 Msza św. z namaszczeniem chorych i błogosławieństwem lourdzkim, w intencji chorych i starszych parafian. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu do kościoła osób chorych, po Mszy św. spotkanie w salce z ks. W. Bartoszek, szefem Apostolstwa Chorych.
  7. W niedzielę obchodzić będziemy odpust ku czci św. Józefa Robotnika, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00, kazania wygłosi O. Salomon, kolekta przyszłej niedzieli na nową posadzkę kościoła, o godz. 16.00 nabożeństwo odpustowe.
  8. Można składać ofiary za ławki, które przeznaczone są na nową posadzkę kościoła, za każdą ofiarę serdeczne bóg zapłać.
  9. W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in. rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii oraz III numer Gościa Historia, w którym pasjonująca podróż przez dzieje chrześcijaństwa w cenie 12 zł., jest także najnowszy Mały Gość, a w nim o św. JP II, który jako dziecko swoje życie zawierzył Maryi i hulajnogą przez Afrykę.
  10. Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które zabierają zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci segregowanych, proszę o dalszą pomoc w utrzymaniu porządku na cmentarzu.
  11. Do sprzątania zapraszam parafian z ulicy Leśnej: Sojka, Biolik, Żupa, Mika, Knapczyk, Flis (dwie rodziny).
  12. Na nadchodzący tydzień życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego, miłości, pokoju, wszelkiej pomyślności oraz opieki MB i św. Józefa.