Loading color scheme

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023 r. - 26.11.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023 r. - 26.11.2023 r.

Konto parafii: 46 1050 1399 1000 0023 2984 1965

Rzymskokatolicka Parafia Św. Józefa Robotnika 43-211 Czarków, ul. Powstańców Śląskich 33

 

 

Ofiary z dopiskiem: na Kult Boży

 

Muzycy z Łąki i Przyjaciele zapraszają na koncert charytatywny pod patronatem Starosty Pszczyńskiego, ku czci św Cecylii, który odbędzie się 26 listopada po mszy wieczornej (ok 17.30). Po koncercie zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz Gai Operchalskiej - małej mieszkanki Łąki, zmagającej się z wieloma wadami wrodzonymi. Dziewczynkę czekają kosztowne zabiegi oraz rehabilitacje , a dzięki Państwa wsparciu ma szansę na jasną przyszłość. 

Serdecznie zapraszamy !SŁOWO PRZED VII ŚWIATOWYM DNIEM UBOGICH 2023

 

Siostry i Bracia,

w tym roku już po raz siódmy  będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich. Tym razem Ojciec Święty Franciszek zaprasza nas do refleksji nad postawą starotestamentalnego Tobiasza, który nie odwrócił twarzy od biednego (por. Tb 4,7).

Światowy Dzień Ubogich nie jest po to, abyśmy przez jeden dzień przypomnieli sobie o ubogich i im pomogli, lecz przeciwnie - by uświadomił nam, że ubogich zawsze mamy obok siebie (por. J 12,8) i że są oni niezwykle ważną cząstką Kościoła. Jak pięknie napisał Papież Franciszek: „Ubodzy są ludźmi, mają twarze, historie, serca i dusze.
Są braćmi i siostrami ze swoimi zaletami i wadami, jak wszyscy inni, i ważne, aby wejść
w osobistą relację z każdym z nich” (Orędzie na VII ŚDU, 7).

Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizacjach świeckich
i kościelnych, które działają na terenie archidiecezji katowickiej i które każdego dnia konkretnie pomagają ubogim, wchodząc z nimi w relacje i widząc w nich ludzi.

Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w wielu wydarzeniach, przygotowanych z tej okazji w różnych miejscach archidiecezji.

Z modlitwą i błogosławieństwem

 

 

                                                                                                                   Wasz biskup Adrian

 

 

  1. Kolekta dzisiejsza na potrzeby naszej parafii, na przebudowę prezbiterium, za każdą ofiarę serdecznie dziękuję. Dzisiaj jest Światowy Dzień Ubogich
  2. We czwartek od godz. 15.30 do wieczornej Mszy św. będę przyjmował intencje za zmarłych, w następnych dniach w godzinach pracy kancelarii.
  3. W środę, po Mszy św. nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich Parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
  4. W piątek z posługą duszpasterską odwiedzę chorych i starszych parafian zgłoszenia dodatkowe w kancelarii.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla, kolekta na potrzeby naszej parafii,
  6. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy wiele ciekawych artykułów, m. in z okazji VII Światowego Dnia Ubogich polecam artykuły ukazujące znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła, jest też Mały Gość dla młodzieży z fosforyzującą nalepką – gwiazda betlejemska w nim też o harcerzach o drapieżnikach żyjących na pustyni Negew. Można też nabyć kalendarz Maryjny na 2024 rok
  7. Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które zastosowały się do mojej prośby zabierając zużyte znicze i kwiaty do swoich śmieci segregowanych, proszę, abyście dalej zabierali znicze i kwiaty do swoich śmieci segregowanych, dodatkowy wywóz kontenera, to bardzo wielki koszt.
  8. Do sprzątania zapraszam parafian zamieszkałych przy ulicy Powstańców Śląskich: Kołodziej (2 rodziny), Sobieraj, Czopka, Pojda, Kozik.
  9. Na nadchodzący tydzień, życzę obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego oraz opieki MB i św. Józefa.