Loading color scheme

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r. - 26.03.2023 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r. - 26.03.2023 r.

 

Konto parafii: 46 1050 1399 1000 0023 2984 1965

Rzymskokatolicka Parafia Św. Józefa Robotnika 43-211 Czarków, ul. Powstańców Śląskich 33

Ofiary z dopiskiem: na Kult Boży

 

 1. Dzisiejsza niedziela, to Niedziela Radości. Kolekta dzisiejszej niedzieli na potrzeby naszej Archidiecezji, za każdą ofiarę serdeczne Bóg zapłać. Na godzinę 16.00 zapraszam na nabożeństwo Gorzkich żali.
 2. Dzisiaj przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca, której zewnętrzne obchody przeniesiona na 20.03, na jutro zapraszam na Mszę św. w intencji parafian o godz. 8.00.
 3. W poniedziałek rozpoczynają się rekolekcje szkolne w poniedziałek na godz. 9.00 zapraszam uczniów klas V – VIII oraz na godz. 10.30 dzieci klas I – IV, proszę rodziców o dopilnowanie obecności dzieci na rekolekcjach oraz obecność zwłaszcza na spotkaniu klas młodszych. W środę o godz. 10.00 Msza św. na zakończenie rekolekcji dla wszystkich grup.
 4. We wtorek o godz. 16.30 spotkanie uczniów klas VI i VII przed bierzmowaniem.
 5. W środę nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Józefa w intencji wszystkich parafian i dobrodziejów naszego kościoła.
 6. W piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa.
 7. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w tym dniu szczególnie modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych.
 8. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 9. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytamy wiele ciekawych artykułów, m in. najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II oraz wielkopostną katechezę o uczynkach miłosierdzia, cena Gościa Niedzielnego 10 zł jest też najnowszy Mały Gość dla młodzieży z drugą częścią miarką na Wielki Post i Misyjne Drogi
 10. Ponownie się zwracam z prośbą, aby na cmentarzu nie wyrzucać śmieci przy kontenerze, śmieci wyrzucamy do kontenera na parkingu, przed cmentarzem. Proszę też, aby w miarę możliwości zabierać śmieci do swoich śmieci segregowanych. Za zrozumienie mej prośby dziękuję.
 11. Do sprzątania zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Polnej: Pękała, Kolarczyk (2 rodziny), Kozik, Paszek (2 rodziny), Jasionowski, Chruszcz, Pastuszka.
 12. 03.2023 odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa, informacje u pana Witolda Kubis. EDK rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00.
 13. Na czas Wielkiego Postu niech Bóg Wam błogosławi i udzieli swojego pokoju i radości przez wstawiennictwo MB i św. Józefa.