Loading color scheme

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021 r. - 28.02.2021 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021 r. - 28.02.2021 r.

Konto parafii: 46 1050 1399 1000 0023 2984 1965

Rzymskokatolicka Parafia Św. Józefa Robotnika 43-211 Czarków, ul. Powstańców Śląskich 33

 

Ofiary z dopiskiem: na Kult Boży

 

AKTUALNIE W KOŚCIELE JEDNORAZOWO MOŻE PRZEBYWAĆ 30 OSÓB

PROSZĘ O ZACHOWANIE REŻIMU SANITARNEGO

 

 1. Dzisiejsza niedziele jest obchodzona jako Niedziela trzeźwości. Kolekta dzisiejsza jest jałmużną postną. Bóg zapłać za ofiary. Dzisiaj o 15.45 wystawienie relikwii św. Charbela, a o godz. 16.00 Nabożeństwo Gorzkich Żali.
 2. Dzisiaj alumni WSŚD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu, kandydatów polecam Waszym modlitwom.
 3. W piątek o godz. 17.00 Droga krzyżowa, można składać zalecki za zmarłych.
 4. Zachęcam do wpisania się do księgi trzeźwościowej i ofiarowania swej trzeźwości za osoby uzależnione.
 5. Informuję, że nasz kościół w Roku Św. Józefa został wyznaczony kościołem jubileuszowym, informacje jak zyskać odpust zupełny na stronie internetowej i w gablotce.
 6. W przyszłą Niedzielę kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, na brukowanie placu przed kościołem. Prace rozpoczną się po świętach. Przed kościołem zbiórka misyjna Ad Gentes na misje o jej przeprowadzenie poproszę Panie z Zespołu Charytatywnego.
 7. Proszę o codzienną modlitwę w rodzinach: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, zaś o 20.30 zapraszam do wspólnego odmawiania, w rodzinach Różańca św. o ustanie epidemii., w łączności z całą wspólnotą parafialną.
 8. Przypominam o konieczności noszenia maseczek wewnątrz kościoła, które powinny zasłaniać usta i nos, proszę o zachowanie reżimu sanitarnego, co do ilości osób.
 9. Jest najnowszy Gość Niedzielny, przeczytamy w nim wiele ciekawych artykułów, m. in. początek rekolekcji wielkopostnych, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie, reportaż z klasztoru klauzurowego w Ibramowicach, jest najnowszy Mały Gość, a w nim rozmowy o spowiedzi i o najgłębszym basenie świata.
 10. Do sprzątania zapraszam parafian zamieszkałych przy ul. Powstańców Ślą.: Cepok (2 rodziny), Niemiec, Woźniczka, Szafron, Hellwig, Dyrda, Pudełko, Dębowski.
 11. Niech każdemu z Was, Jezus udziela swoich łask, a szczególnie radości i pokoju przez wstawiennictwo MB i Św. Józefa.